صنعت بیمه- دیدبان مالی مصر برای آژانس های مسافرتی قوانین جدید بیمه ای تدوین کرد تا اعتمادی که طی سال های گذشته از بین رفته است، بازگردد.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، این قوانین جدید پس از آن اتخاذ شد که برای گردشگران این کشور حوادث بیشماری روی داد و میزان آنان را به شدت کاهش داد.

"سوبی شیهتا"سخنگوی سازمان نظارت مالی مصر، هفته گذشته با اعلام این خبر به "اهرام آنلاین" یکی از رسانه های محلی، گفت: این برنامه پس از تصویب در وزارت گردشگری مصر اجرایی خواهد شد. این وزارتخانه ارزش حداقلی برای بیمه نامه ها قائل شده بود.

او افزود: آژانس های مسافرتی هر بیمه نامه را تنها 50 هزار دلار ارزش گذاری کرده بودند. مصر سالانه شاهد تصادف جاده ای بیشمار است. با اجرای این قانون توریست ها مطمئن می شوند که در صورت وقوع حادثه ای تمام خسارت های مالی به آنان پرداخت می شود.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، حدود 12 هزار نفر هر ساله در جاده های مصر کشته می شوند؛ این آمار این کشور را در بین 10 کشور بد جهان از نظر امنیت جاده ای قرار می دهد.

"احب عادل" دبیرکل اتاق آژانس های مسافرتی در هند، در این باره گفت: به خوبی می دانیم که آژانس های مسافرتی از بی ثباتی سیاسی به شدت آسیب دیده اند. ما در حال تکمیل فرآیند قوانین جدید بیمه ای هستیم.

او ادامه داد: اما اجرای قوانین جدید تا زمانی که آژانس های مسافرتی از اثرات منفی ناشی از ناآرامی های سیاسی رهایی نیابند، به تاخیر خواهد افتاد.

وزیر گردشگری مصر پیش از این گفته بود که در سال 2013 بیش از 9 میلیون توریست خارجی از کشورهای مختلف از اهرام مصر بازدید کردند.

بعد از انقلاب مصر سرمایه ‌گذاری خارجی در این کشور افت را تجربه کرد و از 26 میلیارد دلار در سال 2010 به 16 میلیارد دلار در سال 2012 رسید. صنعت گردشگری مصر یکی از منابع عمده درآمدزایی در مصر به ‌شمار می ‌رود. با وقوع انقلاب مصر و کاهش امنیت در این کشور صنعت توریسم مصر نیز از رونق سابق برخوردار نیست و مصر را از یکی از اصلی ‌ترین منابع ارزآوری محروم کرده است.

صنعت بیمه مصر نیز مانند دیگر صنایع در چند سال گذشته با شرایط دشواری رو به رو بوده است اما اکنون فرصت های جدیدی در برابر شرکت ها در این کشور مهیا شده است. به باور کارشناسان، رشد این صنعت در گرو افزایش حق بیمه و میزان خسارت های است که باید پرداخت شود؛ همچنین این رشد بازتاب قدرت مالی این بخش و توان آن برای ریسک پذیری است.

در زمان انقلاب مشتریان بیمه به شدت افزایش یافتند؛ در آن زمان تقاضا برای خرید بیمه نامه های مربوط به شورش و خشونت های سیاسی به شکل ویژه افزایش یافت و اکنون نیز درخواست ها برای خرید بیمه اتومبیل، کارخانه، تجارت های کوچک و خانه های مسکونی رو به افزایش است. از سوی دیگر، شرکت های زیادی خواهان بیمه سرقت برای تاسیسات نفتی و موسسه های مالی هستند.
 نظرات کاربران :